Gaming

Autor Witchera požaduje od spoločnosti CD Projekt Red $16 miliónov

Poľská fantasy autor, Andrzej Sapkowski požiadal $16 miliónov od CD Projekt Red ako autorský honorár, potom ako predal práva za fixnú cenu, pretože pochyboval o úspechu CD Projekt Red.

Witcher hry, ktoré sú založené na knihách od Andrzeja Sapkowskeho. Tieto hry a knihy zdieľajú tie isté postavy, prostredie… no príbehy sa celkom líšia.

Andrzej Sapkowski je možno talentovaný spisovateľ, no jeho obchodné zručnosti sú celkom chabé. Keď za ním prišli CD Projekt Red s otázkou, či môžu použiť jeho knihy ako predlohu pre hry, ponúkli mu percentá zo ziskov. Sapkowski si myslel, že by tak nezarobil ani dolár a preto trval na fixnej sume za výmenu za jeho autorské práva.

Witcher hry zarobili autorom obrovské milióny dolárov, z ktorých Andrzej Sapkowski nikdy nevidel ani cent, vďaka strašnej dohode ktorú vymyslel. S percentami zo zisku by ešte Sapkowski mal neskutočný income vďaka predaným knihám.

Vyzerá to tak, že Andrzej Sapkowski konečne chce kúsok z hier Witcher, ako poznamenal CD Projekt Red na ich stránke, kde napísali vyhlásenie, že Sakowski požaduje od spoločnosti $16 miliónov z dôvodu úspechu hernej série. CD Projekt Red napísal veľmi stručne, že si prajú aby zostali na dohode, ktorú uzavrel Sapkowski. No zároveň by chceli nájsť dobrú alternatívu a zachovať sa priateľsky.

Je možné, že celý rozruch okolo Netflix série The Witcher donútili Andrzeja Sapkowskeho aby sa stal odvážnym a bojoval za svoje autorské práva. Nemôžeme vyniť Andrzeja Sapkowskeho z toho, že si praje nejaký kúsok zo zisku od spoločnosti od CD Projekt Red. Jedinou otázkou je, či má vôbec nejakú šancu niečo dostať, pretože zmluva o autorských právach je ešte stále platná.
Čo si myslíte vy?

Tagy
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker