EA začne opäť vydávať hry na Steam, potom čo odišli v roku 2011 z najpopulárnejšieho launcheru na svoj vlastný Origin. Príchod na steam začne so Star Wars Jedi: Fallen Order ako prvou hrou vydanou na Steame od roku 2011.

EA taktiež oznámilo svoje plány s EA Access predplatným, ktoré by malo prísť na steam už začiatkom nového roka a tak sprístupnia hráčom prístup do kolekcie EA hier na steame za mesačný poplatok.

“Všetci sme vývojári a naša idea je spojiť čo najviac ľudí ako môžeme do hier, ktoré sme vyvinuli…” vysvetlil Mike Blank, viceprezident EA. “Úprimne, chceme byť tam, kde sú naši hráči.” V tomto prípade to znamená – Steam.

Vydanie hry Star Wars Jedi: Fallen Order na Steam budú nasledovať hry ako The Sims 4, Unravel 2, Apex Legends, FIFA 20 a Battlefield V.

EA je samozrejme veľmi spokojný s rozhudnutím, že sa ich hry budú predávať aj na Steame. EA taktiež pracuje na crossplayi medzi Origin a Steam verziou samostatnej hry. (Dáva to zmysel, keďže sa jedná o rovnakú PC hru. Len ich máte zakúpené na inom obchode / launcheri). Nové EA tituly sa objavia ako na Steame tak aj na Origine a v oboch prípadoch sa môžete sami rozhodnúť na akej platforme budete chcieť hru mať.

EA Access ako ho poznáme bude na Steame o niečo odlišný a bude skôr fungovať ako na PS4 alebo Xboxe. Jediný rozdiel bude v množstve hier.

S EA novou filozofiou vydávať hry tam, kde sú hráči by mohlo znamenať, že sa možno dočkáme ich hier aj na launcheroch podobným ako Epic Game Store – aspoň podľa toho, ako tvrdia že sú “otvorení pre nové partnerstvá”.

 

Zdieľať:

2 326 Comments