Recenzie

Lacné no elegantné chytré hodinky – Lenovo Watch 9

Lenovo je popredný výrobca notebookov, ktorý je populárny na celom svete.

Lenovo je popredný výrobca notebookov, ktorý je populárny na celom svete. No poslednou dobou sa sústredí aj na iné produkty, ako sú napríklad ich veľmi známe smartphony – taký Lenovo Z5 je momentálne podľa všetkého vraj najinovatívnejší telefón.

Dnes si povieme o elegantných hodinkách – Lenovo Watch 9. Tieto na prvý pohľad obyčajné elegantné hodinky podporujú niekoľko smart funkcií a čo je na nich najlepšie, je ich cena.

Balenie vyzerá veľmi jednoducho. Biela krabička s logom a názvom hodiniek. Na zadnej strane nájdeme informácie týkajúce sa produktu a výrobcu. Po otvorení krabičky na nás vykuknú elegantné hodinky s krátkym manuálom. Hodinky sú v krabičke celkom tesne umiestnené, takže sa nemusíte obávať poškodenia pri preprave.

Na zadnej strane príručky nájdeme QR kód. Keďže ide o chytré hodinky, pochopiteľné to znamená, že musia byť spárované s telefónom. Tento QR kód nascanujeme v aplikácii na konkrétnom telefóne. Čo je možno nevýhodou, bez tejto aplikácie žiaľ hodinky nie sú úplne funkčné.

Čo by to bolo za značku, keby nám nedali možnosť pocítiť ten satisfakčný pocit odlepiť si ochrannú fóliu na produkte ktorý sme si zakúpili?

Priemer skla hodiniek je 40mm. Spodná časť je vyrobená z nehrdzavej ocele. Hodinky majú malú bodku na 12tej hodine. Je to indikátor LED. Počet bliknutí označuje spojenie Bluetooth.

Ak viete po čínsky, všetko je vysvetlené v manuáli. Nie, vážne… dostali sme len čínsky manuál.

Hrúbka hodiniek je 11.2mm. Na bočnej časti sa nachádza aj tlačidlo ktorý ma klasickú funkciu. Remienok je vyrobený zo silikónového materiálu. Jeho hlavnou výhodou je, že je šetrný voči pokožke. Spodná časť má na ramienku malé „dierky“ ktoré zabraňujú kĺzaniu.

Software a výkonnosť Lenovo Watch 9

Podobne ako pri skúsenostiach s inými chytrými hodinkami po stiahnutí aplikácie sa pri prvom spustení zobrazí výzva na zadanie prezývky a vyplnenie niekoľkých informácií týkajúcich sa vášho pohlavia, výšky, váhy atď.

Po dokončení nastavení môžeme vidieť užívateľské rozhranie aplikácie. Rozdeľuje sa na 4 oblasti. Nadradená oblasť ukazuje počet krokov a možnosť sledovania vášho spánku. Nižšie môžeme vidieť možnosti vzdialenej kamery, budík a pulz. Na spodnej časti sú informácie o pripojení.

Funkcia vzdialenej kamery je dodávaná so softvérovou chybou. Obraz je stále rozmazaný. Budík je možné nastaviť do troch skupín a je tu aj funkcia na odhadnutie tepu.

V rozhraní hodiniek si môžete nastaviť upozornenia na správy a hovory podľa vlastných preferencií. Existuje tu aj režim „nerušiť“ ktorá zapne notifikácie vo forme vibrovania.

Hodinová a minútova ručička v tme svietia takže nie je problém si pozrieť čas aj v noci.

Zhrnutie

Vyzerá to tak, že Lenovo Watch 9 sú navrhnuté tak, aby konkuroval modelom Garmin Vivomove. Ale tento propagonista stojí podstatne menej. Myslím, že Lenovo prišlo so zaujímavým modelom, ktorý by mal byť atraktívny pre tých, ktorí majú radi tradičné elegantné hodinky, ale chcú mať aj niektoré funkcie chytrých hodiniek. Ak by tieto hodinky stali o niečo viac tak by si zaslúžili zopár vylepšení, no za túto cenu sú perfektné.

Zakúpte si tieto chytré hodinky len za €22.89

Tagy
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker