Tech

Google predstavilo nové smartfóny, tablet a pomocníka do domácnosti

Spoločnosť Google prezentuje ich nové technológie každú jeseň a ani táto nie je iná. Predstavili nám nové smartfóny Pixel, nový druh tabletu a nového člena do Google Home rodiny.

Google Pixel 3 a 3 XL dostanú väčšie obrazovky a lepšiu kameru

Pixel od Google nie je najznámejší a najpoužívanejší android na trhu, no bezpochýb je jeden z najlepších a tretia generácia Pixelu tomu veľmi napomohla malými zmenami.
Pixel 3 a 3 XL dostali väčšie celoplošné obrazovky vďaka užším rámom. Prišli v troch farbách: biela, čierna a ružová. Pixel 3 si budete vedieť zaobstarať za $799 a jeho väčšieho súrodenca za $899.
Tretia generácia sa nezaobišla bez vylepšenia kamier. Jednu nájdete na zadnej strane a duálnu na prednej pre nádherné skupinové selfie fotografie. Kamera tiež dostala nejaké AI funkcie ako napríklad zosvetlenie nočných fotografií, zaostrenie pri priblížení a podobne.

Pixel bude aj prvý telefón so spam filterom vďaka Google Assistant, ktorý bude monitorovať hovory a prepisovať, takže sa nemusíte báť nežiadúcich opakovaných hovorov. Túto funkciu dostanú ale aj staršie modely Pixel už budúci mesiac.
Oba Pixel 3 modely sú podporované bezdrátovou nabíjačkou, čo je veľmi príjemná zmena oproti starším modelom. Google Pixel Stand si budete môcť zakúpiť za $79 ktorý nám okrem bezdrátového nabíjania prinesie aj oveľa viac.

The Pixel Slate – Hybrid medzi Chromebookom a Android tabletom

Android tablety nikdy nezískali toľko lásky ako ich príbuzné smartfóny. Google nám preto teraz predstavuje nový tablet – The Pixel Slate, ktorého cena začína na $599 s Intel Celeron verziou. Síce to nie je patent s ktorým priešiel Google, no určite nás táto funkcia poteší – hocikedy si môžete tablet odpojiť a znova pripojiť ku klávesnici, ktorá sa dá dokúpiť separátne za $199. Čo je veľmi zaujímavé, tento tablet nepobeží na Androide ale na Chrome OS, ktorý už dokáže spúšťať aj android aplikácie – toto je podľa nás najlepšia funkcia na tomto hybride, pri každodennom používani sa vám hodí ako tablet s android aplikáciami no zároveň aj ako plnohodnotný notebook.

Google Home Hub pridá obrazovku do Google Assistant

Minulý rok, Google pracovalo s Lenovo a JBL aby vytvorili Google výrobok ktorý by konkuroval Amazon Echo. Tento rok už predstavili svoju prvú verziu. Táto vecička vás výjde na $149. Google Hub používa funkciu Voice Match ktorá dokáže detekovať určitý hlas a tak vyhodnotí odpoveď priamo pre človeka, ktorý sa pýtal. So vstavaným 7″ displejom sa tento pomocník vie napríklad premeniť v dobe nepoužívania na fotorám ovládaný AI ktorý vie sám vytvárať albumy určitých ľudí.

Toto sú asi 3 najväčšie veci z nášho listu, mimo iného predstavili aj slúchadlá s USB-C alebo upravený Chromecast. 

Tagy
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker