Režisér Zaklínača hneď po dotočení uviedol, že Henry Cavill bol “narodený pre túto rolu”.

Ak ste boli niekedy zvedaví, ako natočili súboj, kde Geralt vlastnoručne porazil osem miestnych gaunerov bez jediného strihu a zranenia, tak už nemusíte, Henry vám to vysvetlí.

Henry je osobne veľkým fanúšikom tejto scény, ktorá sa odohráva v meste Blaviken. Pri hľadaní Renfri narazí na jej skupinku barových povaľačov.

A teraz k akcii. Jeden z tajmostiev Geraltovho úspechu je ten, že reálne používa skrátený meč (narozdiel od ostatných hercov), ktorý mu pomáha sekať a zahánať sa s mečom tak, aby nikoho nezranil.

 

“Tá najväčšia obtiažnosť toho je, že sa musíme všetci tváriť, že meč, ktorý používam je oveľa dlhší ako ten, čo reálne používam,” Henry vysvetľuje vo videu.

 

“Všetky kúsky musia zapadnúť do seba: kameraman musí zachytiť všetko, zatiaľ čo chodí pomedzi nás bez toho, aby spadol alebo do niekoho narazil, kaskadéri sa musia presne pohybovať a triafať Geralta na presne vyznačené miesta a to všetko v jednom krásnom a plynulom strihu – ak by sa niečo v tomto prípade pokazilo, museli by sme ísť odznova.”

 

“V tomto prípade nie je čas ani priestor na chyby,” Henry hovorí.

 

Napriek nevyhnutne tragickému koncu tejto bitky, je naozja zábava sa pozrieť za oponu, aby ste videli, koľko úsilia sa vynaloží na takúto scénu. Mimochodom, tento záber trvá len 44 sekúnd. Ovocie tejto práce si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *