Nová Define 7 Compact berie najlepšie vlastnosti súčasnej série 7 a vkladá ich do pohodlnejšej a kompaktnejšej verzie.

Univerzálne rozloženie jej pomáhajú maximalizovať svoj potenciál ako plnohodnotná kompaktná mid-tower skriňa s robustnou podporou ATX hardvéru so schopnosťou efektívneho a tichého chladenia.

Vďaka priestorovo úspornému a nadčasovo minimalistickému designu, Define 7 Compact je skvelá voľba pre PC builderov, ktorí preferujú tichú, kompaktnú skriňu s excelentnou podporou aj pre väčšie komponenty.

Exteriér

Define 7 Compact disponuje dvoma vymeniteľnými hornými krytmi plným pre potlačenie hluku a mriežkovaným pre lepšie chladenie.

Vrchná strana je plne odnímateľná pre ľahký prístup ku komponentom. Nachádza sa na nej až 5 USB portov, vrátane 2x USB 3.0 a 1x USB C.

Nový design vymeniteľných krytov nahrádza viac komplexné systémy predchádzajúcich generácií a odstraňuje plastové vložky v prospech odolnejších a ľahko inštalovateľných krytov z jedného kusu. Konštrukcia bez skrutiek drasticky znižuje riziko poškodenia a eliminuje nadmerné uťahovanie upevňovacích prvkov.

Define 7 Compact taktiež prichádza až v troch variantoch.

 • Black Solid: Plne zatvorená skriňa bez priehľadnej bočnice.
 • TG Dark Tint: Tmavá priehľadná bočnica
 • TG Light Tint: Svetlá priehľadná bočnica

Interiér

Kompaktný interiér s otvoreným rozložením udržuje krok s podporou veľkých ATX komponentov. Vo vnútri sa nachádzajú 2 predinštalované ventilátory Dynamic X2. Pri procesore nájdeme 120mm a na prednej strane 140mm. Dokopy v skrini môžeme nainštalovať až 7 ventilátorov. Ak na chladenie využívate radiátor, tak vás poteší priestor, ktorý compact verzia Define 7 ponúka. Na vrchnú časť vieme umiestniť radiátor 240mm, zatiaľ čo na prednú až 280mm.

Skriňa má na dĺžku 360mm, čo znamená pri odčítaní ~20mm nám ostáva 341mm priestor pre grafickú kartu.

Priaznivci cable managementu určite ocenia zadnú časť skrine. Fractal pre nás nachystal 6 suchých zipsov a až 9 pozícií na utiahnutie káblov. Na napájanie káblov zo zdroja do vnútornej časti skrine sa stará gumený prechod, ktorý perfektne drží a maskuje káble.

Moc sa toho od pôvodnej Define 7, mimo veľkosti, nezmenilo. Síce sme prišli o možnosť pridať do skrine až 14 diskov, podporu pre E-ATX základné dosky a podobné špecifikácie, no verím tomu, že Fractal bude v tomto dizajne pokračovať ďalej.

Kľúčové vlastnosti

 • Verzia compact podporuje ATX, mATX a mITX základné dosky
 • Na vzdory tomu, že sa jedná o kompaktnú verziu, ponúka nám bohatý priestor pre grafickú kartu a to presne 360mm
 • Podpora pre dva 2.5″/3.5″ disky a až 4 SSD
 • O optimalizovanie hlučnosti sa stará priemyselný zvukovo-izolačný bitúmen na predných, vrchných a bočných paneloch
 • Vrchný panel je možné odobrať a vymeniť s priloženým panelom, čím získate ďalšie možnosti chladenia.
 • Nová konštrukcia sa otvára z troch strán, čo umožňuje úplne nerušenú inštaláciu a vedenie káblov.
 • Brúsený hliníkový predný panel s minimalistickým logom na spodnej strane.
 • Miesto až pre 7 ventilátorov s dvoma predinštalovanými ventilátormi Fractal Design Dynamic X2.
 • 5 predných USB vstupov vrátane USB 3.1 Gen 2 Typu C
 • Bočné panely sa zatvárajú bez skrutiek
 • Ľahko čistitelné nylonové filtre s vysokým prietokom vzduchu na prednej, hornej a spodnej časti s plným pokrytím krytu na zdroj.
 • Integrované vodítka so suchým zipsom na zjednodušenie vedenia káblov

Za akú cenu si vieme zaobstarať tento Compact?

Define 7 Compact príde na trh s 3 spomínanými variantami. Black Solid, variant bez priehľadnej bočnice nás vyjde za 109€ (2 890 Kč). TG Dark/Light Tint, variant s priehľadnou bočnicou si zaobstaráme za 119€ (3 150 Kč).

Obsah balenia tejto skrine zahŕňa predinštalované 2 ventilátory, skrutky, 2 brackety pre disky a vymeniteľný vrchný kryt.

Zdieľať: