Twitch minulý týždeň predstavil novú funkciu: stream pre subscriberov. Ako sme z názvu vyčítali, pôjde o klasický stream len s rozdielom, že budú vidieť len ľudia ktorí si predplatili konkrétny kanál. Je to funkcia ktorú zamietlo už mnoho streamerov práve kvoli tomu, že nechcú nejakým spôsobom rozdelovať svojich divákov. Avšak je tu ešte jeden problém – niektoré spoločnosti túto fuknciu nemusia odsúhlasiť.

Užívatel na reddite Justalazygamer si všimol, že streamy pre subscriberov môžu porušovať pravidlá a podmienky niekoľkých herných spoločností ako sú Blizzard, Valve, Riot alebo CD Projekt Red ktorí doslova píšu, že ak chcete sprístupniť gameplay ich hry vašim divákom divákom, nemôžete si za to pýtať peniaze.

“Ani vy, ani prevádzkovateľ žiadnej webovej stránky kde váš obsah može byť viditeľný pre vašich divákov, si nemožete nárokovať poplatok za pozretia.” sa píše v pravidlách a podmienkach spoločnosti Blizzard.

“Využitie nášho obsahu vo vašich videách musí byť nekomerčné” píše vo svojich pravidlách Valve. “Tým myslíme, že si nemôžete účtovať za prístup k vašim videám. Takisto nemožete predávať alebo licencovať náš obsah.” 

Pravidlá a podmienky Riotu a CD Projektu sú podobné.

Každopádne tieto pravidlá obsahujú takisto aj výnimky. Tak ako pri speňažení vášho obsahu na Youtube, tieto pravidlá dovoľujú aby ste váš obsah z hry monetizovali, no len výhradne cez Youtube partner program. Je možné, že twitch si bude taktiež nárokovať výnimku, a tak sa na Twitchi pre bežných užívateľov doslova skončí sranda.

Zdieľať:

3 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *