Na webovej stránke Walt Disney Company sa objavil nový banner, ktorý naznačuje, že spoločnosť Disney získala pod svoje krídlo seriál Simpsonovci. Fox ale vždy chcel zanechať vlastníctvo tejto show pre seba.

Tento “presun vlastníctva” je protiklad pôvodného vyhlásenia generálneho riaditeľa spoločnosti Fox, Danyho Waldena, ktorý v auguste roku 2018 povedal, že neplánujú žiaden presun vlastníctva k iným spoločnostiam.

Súčasťou akvizičnej zmluvy medzi spoločnosťou Disney a 21st Century Fox bolo povolenie spoločnosti 21st Century Fox zriadiť novú spoločnosť Fox Corp., ktorá by fungovala nezávisle na tomto spojení. Dôležitým faktorom je to, že súčasťou Fox Corp. je Fox Broadcasting Company, ktorý je dlhodobým domovom práve seriálu Simpsonovci.

Webová strának Disney vyvoláva otázky, či by novo vzniknutá Fox Corp. bola schopná si udržať Simpsonovcov na svojej strane, tak ako pôvodne zamýšľali.

Pokiaľ k tomuto presunu vlastníctva seriálu naozaj došlo, nie je samozrejme žiaden dôvod k tomu, aby Simpsonovci z Fox úplne zmizli, nie každá spoločnosť vysiela výhradne len vlastné seriály.

Disney sa k tejto veci vyjadrilo nasledovne:

Akvizície medzi spoločnosťou Disney a 21st Century Fox bola v pojednávaní po niekoľko mesiacov a vyšla na 71,3 miliardy dolárov. Dohoda sa stala oficiálnou 20. marca 2019, kedy vlastníctvo 21st Century Fox prešlo do portfólia Disney. V tomto presune sú zahrnuté aj X-Men postavy, ktoré budú pod krídlom Marvel Studios.

Zdieľať:

11 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *