Dvojnásobný víťaz majoru a najlepší hráč roku 2015, Olof “olofmeister” Kajbjer oznámil, že odstupuje z profesionálnej CS:GO scény. Túto informáciu priniesla jeho súčasná organizácia, FaZe Clan.

Olof “olofmeister” Kajbjer sa preslávil v hre Counter Strike potom, čo sa v roku 2014 pridal do tímu Fnatic. Krátko potom sa Fnatic dostal do grand finále v majore ESL One Cologne 2014. Tím sa rýchlo stal jedným z najlepších v CS:GO, vyhrali StarSeries X a ESWC 2014 predtým, ako sa umiestnili na 5.-8. mieste v majore DreamHack Winter v roku 2014, vďaka neslávne známemu Olof Boostu.

Fnatic si držal svoju dobrú formu a vyhral hneď v roku 2015 ESL One Katowice a ESL One Cologne a stal sa tak prvým tímom, ktorý vyhral dva major turnaje. Po týchto dvoch po sebe nasledujúcich udalostiach sa vtedy Olof stal, podľa HLTV hráčom roku 2015.

Fnatic sa ďalej usiloval dostať sa do major play-off, avšak nedokázal nájsť spôsob ako získať ďalší titul. Olofmeister opustil Fnatic a zavítal v roku 2017 do Faze Clanu. V novom drese tak olof s tímom FaZe vyhrali ESL One New York 2017 a Eleague Premier predtým ako sa im podarilo dostať do grand finále na Eleague Boston. Po Bostone sa Faze Clanu nepodarilo znovu získať prvé miesto.

Olof tak po týchto kľúčových udalostiach opúšťa FaZe Clan a vôbec celú kompetitívnu scénu. FaZe ešte neuviedol, kto nahradí 5. miesto v tíme, hoci všetko poukazuje na to, že sa možno dočkáme v tíme ďalšieho hráča z Litvi – Aurimaas “Bymas” Pipiras. Ak by sa pridal do tímu, tak by mohol hneď debutovať na DreamHack Masters Spring Europe.

Zdieľať: