Svet herných streamov nedávno prekvapila správa, že Tyler “Ninja” Blevins opúšťa Twitch a začne streamovať exkluzívne na platforme Mixer od spoločnosti Microsoft. Ninjova žena a manažérka Jessica zdieľala konkrakt s Twitchom, kde poukazovala na nepochopiteľné pravidlá kontraktu a dôvod prečo opustili Twitch.

“Twitch nás nikto nepočúval,” povedala Jessica v rozhovore pre Business Insider. “Všetko o čo sme požiadali sa nikdy nestalo – a to vôbec nehovorím o financiách.” Podľa Jessici “Peniaze boli vtedy posledná vec na čo sme mysleli.”

Ninjov kontrakt s Twitchom mal veľmi limitovať streamerove príležitosti. “S podmienkamy ktoré si napísal Twitch, by si streamer nikdy nedovolil rozvíjať svoju značku mimo gaming,”. Povedala, že už niekoľkokrát mali problém so sponzormi a partnermi kvôli Twitch platforme.

Ďalší dôvod prečo chceli odísť z Twitchu bola toxická komunita, povedala, že mala veľmi zlý vplyv na zdravie streamera.

“Dohady s Twitchom trvali sa ťahali mesiace, dohoda s Mixerom nám trvala týždeň. Microsoft presne vedel čo chceme,” povedala Jessica.

Keď Ninja oznámil svoj odchod z platformy Twitch na Mixer, jeden z najhlavnejších reakcií bola – koľko mu Microsoft ponúkol za prechod na ich platformu. Ale ako sa zdá, rozhodnutie sa týkalo vážnejších vecí ako peňazí.

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *