Predávanie CD kľúčov na internete ešte v tú dobu ešte neexistovalo, no director z NS2 Charlie Cleveland si myslí niečo iné:

G2A vzniklo v roku 2014 a tento rok oslavovali svoj 5. rok na trhu. Spomínaný spor medzi NS2 a G2A, kedy údajne ukradli niekto ukradol ich kľúče v Marci (Březnu) v roku 2013. “Museli sme zaplatiť 30 tisíc dolárov kvôli kompenzáciam z platobných kariet vďaka G2A.” vyjadril sa Charlie Cleveland.

Zo strany G2A je tento spor vyriešený a sú si vedomí toho, že aj keby tieto kľúče boli predané na neexistujúcej platforme, tak oni za to nemôžu. Takisto aj v ich vyjadrení píšu, že sa chcú v tomto probléme iniciovať a najať firmu, ktorá by urobila kompletný audit.

Takto nejako vyzerala v tej dobe stránka G2A.com

 

Čo sa týka G2A, tí nezačali úplne v roku 2014. V tej dobe, keď sa tento incident odohrál, vlastnili eshop ktorý mal trocha odlišný názov a úplne iný biznis model. Go2Arena bol výhradne eshop a nie otvorený trh pre ostatných. A už vôbec nemal v ponuke nič od vývojárov z Natural Selection 2.

G2A tento rok vyvinul vlastný key blocker ktorý ma pomôcť vývojárom, aby nedošlo k podobnému problému. Vývojári sa môžu prihlásiť do tohto key blockera a tak kontrolovať celý flow kľúčov.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *