Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že Ubisoft žaloval Apple a Google kvôli kopírke Rainbow Six Siege na mobilné zariadenia – Area F2. Podľa Ubisoftu, “každý jeden aspekt Area F2 je okopírovaný z našej hry, od výber operátorov až po tabuľku skóre”. Podľa najnovších oficiálnych správ to vyzerá tak, že Ubisoft naozaj vyhral tento spor a úspešne zničil tento klon od Qooka games – developerov Area F2. Túto spoločnosť pre zaujímavosť vlastní Čínsky gigant Alibaba Group Holdings Ltd.

Oficiálne vyjadrenie developerov Area F2

Ako to dopadne s vrátením peňazí z mikrotransakcií?

Ako bola táto hra veľmi úspešná za pomerne kratkú dobu, tak si vyslúžila pomerne veľa hráčov ktorí si zakúpili v appke nejaký doplnok. Títo hráči tak môžu požiadať o refund až po ukončení hernej služby 20. 5.. Našťastie, hráči na platforme iOS dostanú refund veľmi jednoducho, zatiaľ čo hráči s operačným systémom Android to budú mať o niečo zložitejšie kvôli pravidlám Google Play.

Všetky žiadosti o vrátenie peňazí od hráčov z iOS budú prijaté bez rozdielu, Android žiaľ prijíma iba žiadosti o vrátenie peňazí z nákupu, ktorý bol vytvorený pred menej ako 48 hodinami.

Hráči ale môžu kontaktovať tím Area F2 na ich oficiálnej webstránke alebo na email areaf2game@gmail.com.

Zdieľať: