Nikdy by mi nenapadlo, že práve Call of Duty bude dominovať v tejto doméne. Možno keby sa k tejto veci podobne postavili hlavy podobne velkých titulov, tak by bol svet oveľa krajší.

Call of Duty: Warzone si už moc s cheatermi lámať hlavu nemusí.

Koncept je veľmi jednoduchý, hráči si odteraz budú musieť párovať svoj účet s telefónnym číslom. Nie že by to bola doteraz nejaká prevratná novinka, no Infinity Ward má ďalšiu páku. Predsa len, cheater, ktorý dostane ban si v pohode môže vyjsť von a kúpiť si novú SIM kartu. Takéto jednoduché to ale v niektorých krajinách ani nie je, niekde máte len jednu SIM na jeden občiansky preukaz.

Ak ale máte spárované číslo a dostanete ban v CoD Warzone, znamená to, že si uložia nie len vaše meno, tel. číslo, email ale aj ID vášho hardwaru a vygenerujú nejaký celok, ktorý vie v budúcnosti posúdiť či ste už niekedy mali problém s banom.

Na sub reddite, ktorý je hlavne pre cheaterov z CoD, už kolujú články o tom, ako niekto dostal ban a snažil sa ho obísť. Nebolo to jednoduché, vymenil základnú dosku, telefónne číslo, no aj tak za nejaký čas dostal znova ban, aj keď už reálne cheaty nepoužíval.

Predstavte si tú námahu, vybrať každý jeden komponent z dosky, namontovať ich znova na novú, ísť von, kúpiť si novú SIM kartu a prísť domov s tým, že si zapnete už v kľude CoD MW… a dostanete znova ban.

Čo sa vôbec stane, ak dostanete ban v CoD? Ak ste na toľko hlúpi, že ste v hre cheatovali, hrá vás odmení nekonečným hľadaním lobby v hre.

Ďalšou dobrou správou je to, že sa Infinity Ward podarilo zničiť obrovské množstvo, aj platených cheatov, ktoré už momentálne nefungujú.

Zdieľať: